החזרי מס

החזרי מס

לעיתים מנוכה לנו מס הכנסה מהכנסות/רווחים שאינם מוצדקים. הניכויים הללו נובעים ממספר רב של סיבות שלא נוכל למנות את כל הסיבות הקיימות.

להלן מה מספר סיבות לניכויי מס הכנסה שלא מוצדק ולמעשה הינך זכאי להחזר מס:

1. הכנסות ממשכורת- פקודת מס הכנסה (חישוב מס הכנסה) היא על בסיס שנת מס (שנה קלנדרית) ואילו תלושי המשכורת מחושבים ברמה חודשית כך שהתשלום בכל חודש מהווה מעיין "מקדמה" לחישוב השנתי. אך, מה קורה אם עובדים בשתי מקומות ביחד או אחד אחרי השני??? מקום העבודה הראשון אינו מסונכרן עם המקום העבודה השני וכך אין גבייה נאותה של המס ולכן הינך זכאי- החזר מס.
2. רווחים מניירות ערך בבורסה או ממכירת מקרקעין– כאשר אנו משקיעים בבורסה ויש לנו רווחים, הבנק מחוייב לנכות לנו במקור בגין הרווח את שיעור המס החל עליו. ישנם מקרים שבזכות נקודות הזיכוי שלנו אנחנו לא חייבים במס ולמעשה הבנק מנכה לנו שלא לצורך (הבנק פועל לפי החוק). שווי נקודת זיכוי נכון לשנת המס 2015 הינה 2,616 ש"ח וכל תושב זכאי ל 2.2.5 נקודות בשנה. יש עוד הרבה סיבות לזכאות נוספת לנקודות זיכוי, כגון: אישה, ילדים, נכות, פיגור לילדים ועוד.
3. תרומות– אם הינך תורם למוסדות מוכרים לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה הינך זכאי להחזר  מס (זיכוי) של 35% מסך התרומה (יש הגבלות של מינימום ומקסימום).
4. חופשת לידה- במידה והעובדת חזרה לאחר שנת המס, במקרים מסוימים היא זכאית להחזר מס.
5. ביטוח חיים– אם הינך משלם לביטוח חיים, יתכן והינך זכאי להחזר מס.
6. הקלות במס הכנסה לעולים ותושבים חוזרים
7. הקלות במס הכנסה לגמלאים ובעלי הכנסות נמוכות

יש עוד אין ספור מקרים שהינך זכאי להחזר מס!

אם הינך עונה לאחת מהמקרים שתוארו לעיל, יתכן והינך זכאי להחזר מס.
החזר מס מוגש למס הכנסה באמצעות טופס 135 או טופס 1301  ובצרוף טפסים ואסמכתאות שונים (בהתאם לנסיבות).
למדריך של רשות המיסים בנושא לחץ כאן.
משרדנו מאחל לכם המון הצלחה בעסק!  אנו מאמינים שכל אדם טוב במה שהוא עושה ולכן מומלץ מאוד להתייעץ איתנו. עוד יצוין כי השרות שלנו יחסוך לכם עשרות שעות של קריאה ולמידת הנושא באינטרנט וכן יחסוך בתשלומי המיסים שלכם באופן מוכח!
אין מהאמור לעיל מהווה ייעוץ מקצועי ו/או חוות דעת. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו- עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. לצורך עשיית שימוש במידע באתר, יש לצור קשר לפגישת ייעוץ מקצועית ומקיפה.
 

יש לך רק שאלה?
נשמח לעמוד לרשותך!

צור קשר עכשיו ותקבל פגישת ייעוץ חינם!
[contact-form-7 id="452" title="עמוד צור קשר"]

מאמרים אחרונים
עקבו אחרינו בפייסבוק